Všichni lektoři

Lektor Lukáš Hána

Specializace: Kritické myšlení a umělá inteligence
Vede náš projekt:

Lukáš se v GrowJOB Institutu specializuje na rozvoj a školení kritického myšlení a s ním spojených témat jako je práce s informacemi, rozhodování na základě důkazů a předcházení chybám. Založil a vede projekt Kritické myšlení #krimyš, v rámci kterého pořádá od roku 2014 každý rok největší konferenci o kritickém myšlení v ČR. Přednáší a školí v Evropě a Spojených státech pro firmy, univerzity, veřejnost, ale třeba i zpravodajské služby. Na Vysoké škole ekonomické v Praze pomohl vytvořit kurz kritického myšlení, kde i učí. Natočil rozsáhlý online kurz kritického myšlení pro vzdělávací portál Seduo.cz a na stejné téma dopisuje knihu.

Na VŠE v Praze Lukáš vystudoval magisterský obor Diplomacii na Fakultě mezinárodních vztahů s vedlejší specializací na ekonomickou žurnalistiku. Po absolvování kurzů jako řešení problémů a management na École Superieur de Commerce de Rennes ve Francii se vrátil do ČR, kde v roce 2013 začal spolupracovat s Institutem GrowJOB. Významně ho ovlivnilo školení amerického Centra pro aplikovanou racionalitu (CFAR). Fandí přístupům, které kladou důraz na rozhodování na základě důkazů jako jsou Evidence-Based Management, Efektivní altruismus apod.

Témata se Lukáš snaží formou i obsahem přizpůsobit potřebám klienta. Například s kolegou Michalem Musilem, který se zaměřuje na vyjednávání, společně připravili sérii webinářů a offline školení, v rámci kterých dávali lidem zpětnou vazbu na to, jak se jim dařilo v připravených simulacích. Účastníci se tak metodou pokus-omyl naučili zejména dobře připravit na jednání, pracovat s vlivovými technikami a umět získat a reagovat na podstatné informace.

Lukáš jinak konzultuje jednotlivce, školí skupiny a přednáší i pro velká publika o stovkách lidí. Po absolvování jeho tréninků se lidé dokážou snadněji rozkoukat v nepřehledných problémech a najít skutečné příčiny, pracovat s velkým množstvím neúplných informací, vybrat řešení z mnoha možností, domyslet jejich důsledky a předejít nebo se alespoň připravit na předvídatelné, ale i nepředvídatelné průšvihy.

Přednáší a školí v češtině a angličtině.

Školil pro

  • Avast
  • Unicredit
  • Skupina ČEZ
  • ČSOB
  • GlaxoSmithKline