Firemní školení Kritické myšlení v kontextu pandemie nového koronaviru

Pandemie nového koronaviru je v plném proudu. Jak se vyznat v hromadě informací, které se na nás valí?
Všechna témata

Pandemie nového koronaviru je v plném proudu. Není tedy žádným překvapením, že tvoří podstatnou část současného zpravodajství. Na jednu stranu nejsou pandemie ničím novým. Na tu druhou je tu ale hodně neznámých, které představují riziko. Vědci v poznání nové hrozby dělají nevídané pokroky. Dozvídáme se tak hromadu nových informací v podstatě na denní bázi. Jak se v nich ale vyznat?

Podobné události jsou skvělou příležitostí pro využití a trénink metod aplikované racionality a kritického myšlení. Pojďme tedy společně diskutovat současné dění a zaměřit se na kognitivní klamy, koncepty a nástroje, které nám pomohou se v tomto chaosu zorientovat. Přidejte se a pokuste se s námi nahlédnout co nejjasněji na situaci a možné vyhlídky do budoucna.

SERIÓZNÍ PROBLÉM VYŽADUJE SERIÓZNÍ DATA.
-- Hans Rossling, autor knihy Faktomluva

DISCLAIMER: Nejsem epidemiolog ani mikrobiolog. Smysl tohoto webináře není lidi uklidnit ani jim dávat nějaká doporučení co (ne)dělat. Cílem je pokusit se prohlédnout skrze zkreslení našeho úsudku, médií a špatných statistik, a získat tak co nejpřesnější pohled na současnou situaci. A zároveň si na tom ukázat, jak fungují metody kritického myšlení.

Na školení se dozvíte

  • Jak číst statistiky o novém koronaviru?
  • Jaký smysl mají současná opatření?
  • Jaká máme v tuto chvíli data a k jakým závěrům na jejich základě můžeme dojít?
  • Jaký je nový koronavirus ve srovnání s chřipkou a jinými pandemiemi a je takové srovnání fér?
  • Co se dá říct v současné situaci o budoucnosti?

Lektoři