Všechny články

Článek CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ANEB CESTA KE SPOKOJENOSTI

Lidé mají přirozenou touhu zkoumat, učit se a růst. Abychom zlepšili kvalitu svého života a pocit vlastní hodnoty, je potřeba věnovat pozornost myšlenkám a cílům, které nás inspirují. Ať už jde o osobní zájmy a vášně nebo o profesní ambice, celoživotní vzdělávání nám může pomoci dosáhnout osobního naplnění, spokojenosti a mnoho dalšího.

Autor:

Přínosy celoživotního vzdělávání

Začlenění celoživotního učení do vašeho života může nabídnout mnoho dlouhodobých výhod:

1. Obnovená sebemotivace
Někdy uvízneme v zajetých kolejích, když děláme věci jednoduše proto, že je dělat musíme, jako je chození do práce nebo úklid domu. Osobní rozvoj vás posadí zpět na sedadlo řidiče a připomene vám, že v životě můžete skutečně dělat věci, které chcete.

2. Rozpoznání osobních zájmů a cílů
Osobní rozvoj vám pomůže zjistit, co vás baví, dělá život zajímavějším a může dokonce otevřít budoucí příležitosti.

3. Zlepšení dalších osobních a profesních dovedností
Zatímco jsme zaneprázdněni učením se nové dovednosti nebo získáváním nových znalostí, budujeme také další cenné dovednosti. Naučit se jak nebýt závislý na telefonu vás naučí žít více v přítomnosti. Naučit se říkat ne zvedne vaši sebedůvěru. A tak dále.  

4. Zlepšené sebevědomí
To, že se osobnostně posunete dál, zvýší vaše sebevědomí v osobním i pracovním životě. Ať už proto, že věnujete čas a úsilí zlepšování nebo kvůli nově nabytému pocitu důvěry v sebe samé.


Abychom vám vzdělávání v oblasti osobního růstu ještě více zpřístupnili, vytvořili jsme pro vás portál Edumame.
 


Autor: GrowJOB tým