Všechny články

Článek Konec prokrastinace vyjde v USA

Knižní bestseller Konec prokrastinace: Jak přestat odkládat a začít žít naplno bude od počátku roku 2019 k dostání i na amerických pultech.

Autor:

Knižní bestseller Konec prokrastinace: Jak přestat odkládat a začít žít naplno bude od počátku roku 2019 k dostání i na amerických pultech. Práva na vydání publikace od Petra Ludwiga, autora knihy a zakladatele společnosti GrowJOB Institute, koupilo v řádech statisíců dolarů jedno z pěti největších světových nakladatelství Macmillan.

Při příležitosti vydání knihy na americkém trhu a založení nové pobočky v New Yorku opouští Ludwig českou základnu. Nově ji povede Josef Müller, bývalý ředitel české kanceláře neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement Tomáše Jana Bati.

Český bestseller, který spatřil světlo světa v roce 2013, vyšel včetně českého jazyka již v devíti jazykových verzích, mezi něž patří například japonština, korejština, ruština nebo holandština. Přestože pro kontinentální autory není snadné se na americký trh dostat, o Konec prokrastinace se nakladatelství téměř přetahovala.

„Nejdříve jsme knihu rozposlali všem nakladavatelstvím, rozeslali nesčetně dopisů, obálek, absolvovali spoustu hovorů. Naše proaktivita v tomto směru trvala přibližně dva roky. Poté se nám podařilo najít agenta ze společnosti zastupující americké autory v New Yorku. Ředitelce této společnosti se kniha velmi zalíbila, a tak uspořádala dražbu o práva, do níž se nakonec z pěti největších nakladatelství přihlásila čtyři. Ta se o poskytnutí nejlepší nabídky nakonec začala přetahovat,“ doplňuje Ludwig.

Nakladatelství Macmillan fungující již od roku 1843 nakonec za práva zaplatilo v řádech statisíců dolarů. Kniha má momentálně na českém trhu přes sto tisíc výtisků, tedy desetinásobně více, než kolik je definice tuzemských bestsellerů.

 „Nyní budeme pobývat tři měsíce v New Yorku, kde nás čeká mnoho práce s rozhovory a kampaněmi na promo ke knize. Já budu mít i nadále na starost mezinárodní klienty, zatímco Petr se bude pravidelně vracet i do Čech,“ vysvětluje Adéla Schicker, manažerka společnosti GrowJOB Institute, která rok vedla pobočku v kanadském Montrealu a nyní bude hlavním pilířem Ludwigova týmu v USA. Společnosti se podařilo získat doménu Procrastination.com, dále tedy bude na mezinárodním trhu pod stejnojmennou značkou vystupovat.

Vedení české pobočky převezme Josef Müller. Müller začal podnikat již v brzkém věku díky vášni k autům a v jednadvaceti letech začal řídit fleetové prodeje značky SEAT. Následně se uchýlil do oblasti podnikatelského vzdělávání mladých lidí. Stal se ředitelem české kanceláře mezinárodní neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement Tomáše Jana Bati, která propojuje svět firem a škol. Díky své práci se Josef seznámil i s GrowJOB Institute, jehož konzultanti připravili společně s ním a celým jeho týmem novou vizi pro JA Czech. Vzhledem k úspěšné spolupráci se Josef rozhodl svůj další kariérní krok spojit právě s GrowJOB Institute, jehož se nyní stává výkonným ředitelem.

Informace ke knize v číslech

Počet výtisků v ČR: 100.000

Počet dotisků: 20

Počet zemí, kde kniha vyšla: 9 (Rusko, Holandsko, Francie, Německo, Slovinsko, Maďarsko, Česko, Korea a Japonsko)

Počet zemí, kde se vydání připravuje: 7 (Polsko, Anglie, Austrálie a Nový Zéland, Estonsko, Čína)

Prodej anglického vydání

Pokud máte zájem o anglický výtisk knihy lze jej objednat na webu Procrastination.com.

Autor: GrowJOB institute