Všichni lektoři

Lektor Lukáš Havránek

Specializace: Mindfulness, spokojenost, sebedisciplína a pohyb

Lukáš je pevnou součástí GrowJOBu od roku 2009, kdy se zúčastnil jedné z prvních přednášek Petra Ludwiga o prokrastinaci. Působí převážně jako konzultant a lektor. Je také součástí vedení GrowJOBU, ve kterém se věnuje rozvoji a inovacím v rámci lektorského týmu a dalším inovačním projektům (např. rozvoj podcastu Deep Talks).

V rámci lektorské práce patří mezi jeho nejbližší témata soustředění, pozornost, mindfulness a meditace. Tyto dovednosti chápe jako zásadní pro život v Době digitální, což je zároveň název jednoho z jeho témat a kurz na Seduo.cz. V této oblasti nejvíce čerpá z pravidelných 7-10 denních meditačních retreatů v ústraní a také z vlastní každodenní meditační praxe.

V rámci konzultační činnosti se přes 10 let zabývá tím, jak vytvářet pracovní prostředí, do kterých se lidé rádi vracejí. Věnuje se tématům firemní vize a kultury, tvorby sdílených hodnot, spoluvytváření, soustředění na pracovišti a celkově humanizaci – „zlidšťování" pracovního prostředí ve firmách. Pracoval na více, než 20 projektech ve společnostech různých typů, velikostí a zaměření, při kterých strávil stovky hodin jak s jejich řadovými zaměstnanci, tak s managementem a vlastníky. Příběh jedné této firemní spolupráce je popsán v přednášce spolumajitelem této organizace: https://www.youtube.com/watch?v=i9Us4XerHqE&t=9s 

Lukáš rád leze, chodí a běhá po horách. Absolvoval asi 25 horských maratonů. Víc, než 10x dokončil ultramaraton se vzdáleností kolem 100 km a vyzkoušel si také disciplínu dlouhého triatlon.  Vytrvalostní disciplíny mu vždy pomáhaly v jeho dalších lektorských tématech: sebedisciplíně, budování návyků a růstovém myšlení. O všech těchto tématech tvoří obsah na svém Instagramu. V rámci sebezkušenosti absolvoval přes 500 hodin (nevýcvikové) individuální psychoanalýzy.

Lukáš Strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vystudoval Ekonomiku a management na VUT. O fenoménu horského ultramaratonu produkoval v roce 2020 dokumentární film Beskydská sedmička (csfd). V roce 2023 začal pracovat na dalším dokumentárním filmu se sportovní horskou tematikou, který by měl jít v roce 2025 do českých kin.

Je moderátorem a spoluzakladatelem podcastu naHoru.tv. www.nahoru.tv., ve kterém vyzpovídal přes 35 osobností z horského prostředí. Jako hosta pak Lukáše můžete slyšet v podcastu Deep Talks nebo Czech Crunch podcastu Rosteme.

Školil pro

  • Gordic
  • LEO express
  • ČV prototyp
  • Sonnentor
  • Unicredit
  • Panasonic
  • Komerční banka
  • MALL.cz
  • Mandarin oriental