Firemní školení Imposter syndrome
Jak nepochybovat o svých silných stránkách a úspěších?

Často pochybujete o svých kompetencích či dosažených výsledcích? Máte na své pracovní pozici pocit nepatřičnosti či nedostatečnosti? Dokážete občas sami sebe „rozebrat na součástky“?
Všechna témata
Imposter syndrom je psychologický fenomén, kdy lidé mají tendenci zpochybňovat své znalosti, schopnosti či dosažené úspěchy. Sami se stávají svým největším kritikem a vlastní úspěchy přičítají náhodě, omylu či jiným lidem. Lidé trpící tímto syndromem se často bojí o svoji budoucnost, protože si myslí, že se tento úspěch nebude již opakovat a mají strach, že jejich nekompetentnost někdo odhalí. Naštěstí se s Imposter syndromem dá bojovat a úspěšně ho porazit za pomoci praktických nástrojů a ověřených technik na podporu zdravé sebedůvěry.
 
Na školení se naučíte oddělovat vlastní domněnky od skutečnosti a imposter syndrom tak úspěšně porážet. Získáte tak více sebevědomí a přestanete sami sobě podrážet nohy pochybováním o svých dovednostech. Větší důvěra v sebe samé vám pak pomůže nejen v kariéře, ale ve všech částech života. 

Na školení se dozvíte

  • Jaký je rozdíl mezi přirozenými pochybnostmi a imposter syndromem?
  • Jaké jsou jeho nejčastější příčiny a jak je účinně řešit?
  • Jaké praktické nástroje vám pomohou dlouhodobě budovat zdravou sebedůvěru?
  • Jak může souviset perfekcionismus a imposter syndrom a jak s tím naložit?
  • Jaký je rozdíl mezi zdravým perfekcionismem, a tím, který nám škodí?
  • Jak pomoct ostatním, kolegům v týmu či blízkým v rodině, kteří imposter syndromem trpí?

Lektoři