Všechny články

Článek Máte týdenní plán? A mohu ho vidět?

Kdysi jsem slyšel, že rozdíl mezi schopností a neschopností lidí spočívá v délce doby, na kterou dopředu plánují. Pokud koukám pouze na nadcházející den, tak „odchytám“ méně problémů, než když budu koukat na týden, měsíc či kvartál dopředu.

Autor:

Jak si sestavit týdenní plán, který vám opravdu pomůže?

Krok 0: 
Když se v pondělí ráno vzbudíte, tak už kulky lítají vzduchem. Bitva začala. Plánujte tedy nejlépe v neděli - dokud na vás nedopadá tíha množství práce, která vás v týdnu čeká.

Krok 1:
Projděte si své seznamy úkolů a rozlišujte skutečné a domnělé deadliny. Pokud má být něco uděláno v pátek, není důvod dělat si vrásky už v úterý. Úkol si napište přímo do kalendáře. Tak abyste na něm nepracovali na poslední chvíli. 


Krok 2:

Nechte si dost prostoru na nečekané úkoly. Odhadněte, kolik hodin denně nečekanou prací strávíte a tento čas si nechávejte volný. Nelžete sami sobě. To, že si něco zaznamenáte do kalendáře ještě nezaručí, že to v daný den také uděláte.

Krok 3:
Každý plán je jen přáním. Nebuďte překvapení, když se vám ho nepodaří standardně plnit. Žijeme ve složitém světě: a platí, že částečný nadhled (týdenní plán) je stále lepší, než nulový nadhled (pouze denní, nebo často dokonce žádný plán).

Největší výhodou týdenního plánu je, že se množství úkolů rozředí do delšího týdenního časového období. Výrazně se tím sníží každodenní stres.


Jak jste na tom s efektivním plánováním vy? 


Naplánujte si svůj osobní růst s námi. Podívejte se na náš seznam webinářů, workshopů a akademií a najděte si to pravé pro vás.