Všechny články

Článek Jak jsem přestal pít alkohol

Autor:

Nikdy jsem alkohol nepil denně. Ale když už jsem pil, tak jsem neměl záklopku. Vadilo mi to, ale neuměl jsem to omezit. Byl jsem přesvědčený, že kdybych nepil, tak bych přišel o něco, co za to doopravdy stojí. Pak jsem se setkal s odvážnou myšlenkou, že nepitím člověk ve skutečnosti nepřichází vůbec o nic, ale pouze získává.

Nevěřil jsem, ale myšlenka mě zaujala. Prozkoumal jsem ji víc, přečetl si jednu knihu a dal myšlence šanci.

Výsledek?

Nepiju a neplánuju se k tomu ani vrátit.  Abych tento stav udržel, tak se k mému upřímnému překvapení nemusím nijak nutit, přemáhat, kontrolovat nebo omezovat.

Není to o tom, že mám silnou vůli. Prostě jsem o to přestal stát. Zmizela potřeba a důvody k pití alkoholu. Je to pro mě největší osobně rozvojový game-changer posledních 5-10 let. A to jsem člověk, který suchý únor nikdy nevyzkoušel, protože to pro mě bylo nepředstavitelné!

Spousta lidí ve skutečnosti pít nechce, ale myslí si, že to bez alkoholu prostě nejde! Tak jsem jen chtěl říct: může to jít a nemusí to bolet.

PS. Mohla za to kniha s tím nejhorším možným osobně-rozvojovým názvem. „Snadná cesta, jak skoncovat s alkoholem“ od Allena Carra. Na YouTube je případně v angličtině jako audio knížka.

 

Krátce o autorovi

Lukáš Havránek je expert na téma sebedisciplína a budování návyků, ale věnuje se také tématům jako mindfulness, hluboká práce a soustředění.

O těchto oblastech píše na svém Instagramu, LinkedInu a Facebooku. Už třináctým rokem působí jako lektor v GrowJOBU, věnuje se také filmařině jako producent sportovních dokumentů a je moderátorem podcastu nahoru.tv, kde zpovídá různé horské dobrodruhy. Lukáš miluje chození, lezení a běhání po horách, absolvoval přes 30 horských maratonů a přes 10 ultramaratonů v délce kolem 100 km. V rámci sebezkušeností absolvoval přes 500 h individuální psychoanalýzy. Měsíc svého života strávil v ústraní tiché meditace. S rodinou žije v Olomouci.

Záznamy webinářů Lukáše Havránka:

 

Zdroje:

Kniha: Snadná cesta jak skoncovat s alkoholem - Allen Carr