Všechny články

Článek Tlačíte moc na pilu?

Zničit se do mrtva nemusí a nemá s kvalitou tréninku moc společného.

Autor:

Bohužel si lidi často myslí, že správný trénink je jen takový, který bolí. V konečném důsledku to vede k tomu, že se lidi hýbou míň, než by mohli. Prostě mají zafixovaný, že to musí bolet. Je pak zcela logické, že k bolestivému tréninku se dokopou opravdu jen málokdy.

Nejde však jen o fyzickou aktivitu. Např. pokud člověk začíná meditovat, tak není důležité, jestli dokáže “vydržet” víc, než na co momentálně stačí. Je to stále dokola: změna se odehrává v dlouhodobém horizontu. Ne v tom, co dokážu “hecnout”.

Nebojte se sundat nohu z plynu, když cítíte, že něco lámete přes koleno. Méně je vždy více.

 

Naplánujte si svůj další osobní růst s námi. Podívejte se na náš seznam webinářů, workshopů a akademií a najděte si to pravé pro vás.

 

O autorovi a lektorovi

Lukáš Havránek působí jako lektor v GrowJOBu, kde se věnuje tématům jako je sebedisciplína, budování návyků a také běh. Je zároveň běžeckým trenérem v rámci Českého atletického svazu. Tím nejdůležitějším však je to, že sám je běžec, který si zprvu coby samouk přivodil spoustu zbytečných běžeckých potíží. Pracně nabité zkušenosti nyní předává především běžeckým začátečníkům. 

  • 8x dokončil Beskydskou sedmičku (101 km), nejlépe v čase 13:54
  • Dokončil 135 km dlouhou Pražskou stovku v 2022
  • Silniční maraton zaběhl nejlépe za 2:59:25, půlmaraton za 1:24
  • Absolvoval přes 25 horských maratonů
  • Dokončil rovinatý silniční triatlon „Moravia man“ (3,9 km plavání, 180 km kolo, 42 km běh) v čase 12:19
  • Dokončil horský triatlon „Grizzlyman“ (3,9 km plavání, 190 km kolo, 43 km běh, +5500 m převýšení) v čase 16:18
  • Jako producent stojí za filmem o Beskydské sedmičce (2020) a v podcastu naHoru.tv zpovídá horské dobrodruhy včetně těch běžeckých