Firemní školení Mindset v době AI
Jak umělá inteligence změní naše životy a jak toho využít?

Jak integrovat nástroje umělé inteligence do svého každodenního života? Jak ze všech AI nástrojů vybrat ty, kterým má smysl se opravdu věnovat? Jak najít vhodné nástroje konkrétně pro vás? Jak můžete posilovat tzv. „růstové myšlení“ v nejistém a stále rychleji se měnícím světě? Jaké budou klíčové dovednosti a kompetence pro úspěch v nové přicházející éře? Jak AI změní trh práce a jak se díky této revoluci můžeme stát úspěšnějšími? A jak ovlivní umělá inteligence vnímání smyslu práce a života celkově?
Všechna témata
V rychle se vyvíjejícím světě bude umělá inteligence hrát stále důležitější roli. Nůžky mezi lidmi, kteří si tyto technologie osvojí, a těmi, kteří se tomu budou bránit, se budou rozevírat. Yuval Noah Harari mluví o vzniku takzvané „useless class“, rostoucí skupině lidí jejíž práci AI nahradí kvalitněji, levněji a rychleji.
 
Pro úspěšné zvládání technologií je však důležité nejen získat technické znalosti, ale především překonat limity naší vlastní mysli, strach z neznáma, fixní myšlení či takzvaný antropocentrický bias. V přednášce se dozvíte, jak změnit své nastavení mysli a zvýšit svoje šance na to, aby člověk v nadcházejícím světě uspěl.
 
Umělá inteligence má každým dnem větší vliv na fungování každého z nás. Znalost a ovládání AI se stává nezbytnou dovedností pro osobní růst a úspěch v 21. století, a to jak v práci tak i osobním životě.
 
 

Podle studie IBM* z roku 2023:
- „AI nenahradí lidi. Lidi, kteří budou umět AI používat, ale nahradí lidi, kteří ji umět používat nebudou.“
- „Revoluce v oblasti umělé inteligence dosáhla bodu zlomu. Zástupci vedení společností odhadují, že 40 % jejich pracovní síly se bude muset v příštích třech letech přeškolit v důsledku implementace umělé inteligence a automatizace.“
- „83 % vedoucích pracovníků si myslí, že generativní umělá inteligence kompletně změní způsob, jakým jejich organizace fungují.“
- „Nelze stavět firmy zítřka na dovednostech z včerejška.
- „Většina dotázaných vedoucích pracovníků, konkrétně 87 %, se shodla, že pracovní role budou spíše rozšířeny než úplně nahrazeny umělou inteligencí. Přeškolování zaměstnanců bude ale nutné.
- *ZDROJ: https://www.ibm.com/downloads/cas/NGAWMXAK
 


Školení umíme připravit jak pro úplně začátečníky, tak pokročilé využití. 
 
NA BUDOUCÍM TRHU BUDOU STÁLE DŮLEŽITĚJŠÍ TAKZVANÉ META-DOVEDNOSTI - SCHOPNOST UČIT SE NOVÉ VĚCI, ADAPTABILITA, MEZILIDSKÉ VZTAHY ČI ROZVOJ SILNÝCH STRÁNEK.
-- Petr Ludwig

Na školení se dozvíte

  • Jaké jsou nejnovější trendy v AI, které změní způsob, jakým pracujeme a žijeme?
  • Jak pomocí AI tvořit text, obrázky a video? Jaké jsou pro to aktuálně ty nejlepší nástroje?
  • Jak AI může zlepšit vaše rozhodování, řešení problémů či kreativní myšlení?
  • Jak využít AI pro posílení vašich kompetencí, silných stránek a rozvoj kariéry?
  • Jak využít AI k automatizaci repetitivních činností tak, abychom měli více času na práci s největší přidanou hodnotou?
  • Jak mohou ChatGPT a podobné technologie generativní umělé inteligence sloužit jako naši profesní mentoři, kteří podporují naše vzdělávání či osobní rozvoj?

Lektoři

Petr Ludwig - Zakladatel GrowJOB Institute
Petr Ludwig
Zakladatel GrowJOB Institute
Konec prokrastinace, spokojenost, motivace, růstové myšlení a leadership