Firemní školení Emoce
Jak s nimi zacházet?

Jak dostat emoce pod kontrolu? Jak umět využívat emoce pro lepší rozhodování? Proč hluboká emocionální vyrovnanost vede k vyšší spokojenosti?
Všechna témata

Schopnost pracovat dobře se svými emocemi stojí prakticky za každým pracovním i osobním úspěchem. Lidé s vysokou emoční inteligencí nejsou pouze spokojenější, ale mají́ také hlubší vztahy, větší úspěch v práci a jsou také lepšími leadery. Protože dobře rozumějí emocím vlastním, dokáží také lépe porozumět pohnutkám, motivacím a přáním druhých lidí, ať už jsou to kolegové, zákazníci, obchodní partneři nebo naše děti. Schopnost „vyladění“ na druhou osobu doprovázená schopností vnímat mé vlastní potřeby, hranice a přání, vytváří pevný základ kvalitní mezilidské komunikace.

Lepší porozumění emocím však ještě není finální cíl. Tím je totiž především schopnost lépe jednat kdykoli je třeba-ať už se jedná o situace víceméně běžné či stresující a vyčerpávající. Současné výzkumy ukazují, že zvýšit emoční inteligenci je možné u každého člověka. Techniky všimavé pozornosti (mindfulness), se kterými při tomto školení pracujeme totiž proměňují emoční části mozku na fyziologické úrovni.

Na školení se dozvíte

  • Jak rozvíjet emoční inteligenci?
  • Jak lze změnit základní nastavení emocí?
  • Jak fungují instinkty a v jakých případech se na ně můžete spolehnout?
  • Jak zacházet se vztekem a rozrušením?
  • Jaké návyky rozvíjejí empatii a laskavost?

Lektoři