Firemní školení Levný dopamin
Jak opět dostat pod kontrolu svou motivaci a vůli?

Zažíváte nepříjemné výkyvy energie nebo se cítíte dokonce neustále vyčerpaní? Máte problém si udržet dlouhodobou motivaci a celkovou chuť do života? Brání vám únava a apatie žít naplno? Jakou roli v naší energii a motivaci hraje dopamin a jak ho optimalizovat pro spokojenější život?
Všechna témata
Ve světě, který nikdy nespí, kde technologie umožňují 24/7 připojení a kde se od nás očekává, že budeme neustále produktivní, se vyčerpání stává naším stálým společníkem. Ačkoli bojujeme proti únavě útěkem k sociálním sítím, nekonečným přísunem kofeinu či jinými krátkodobými řešeními, tato strategie často selhává, protože neřeší kořenové příčiny problému. Tím správným řešením může být chytřejší zacházení s naším dopaminem. Dopamin je neurohormon, který v našich životech ovlivňuje bez nadsázky úplně všechno. Klíčový problém v dnešní době je však jeho snadná a rychlá dostupnost. Příliš takzvaného „levného dopaminu“ totiž může stát za problémy s motivací, spokojeností, sebeovládáním, schopností se soustředit a dalšími věcmi. Pokud máte pocit, že vás nic nebaví, nic nemotivuje a sebemenší komplikace v životě představuje problém, tak pro vás znalost fungování dopaminu může představovat zásadní životní průlom. 
 
Na školení se naučíte, jak správně využívat dopamin pro dosažení lepších výsledků a spokojenosti. Získáte praktické tipy, jak se vyhnout dopaminovým pastím a jak zlepšit svou pozornost, soustředění a motivaci ve světě plném rušivých prvků. Dozvíte se, jak najít lepší rovnováhu mezi prací a odpočinkem, a jak dosáhnout celkově většího životního naplnění.

Na školení se dozvíte

  • Jak fungují dopaminové závislosti a jak s nimi pracovat? Jak zkrotit vliv algoritmů na naše životy?
  • Jak rozlišovat mezi levným a drahým dopaminem a jak jej využít ve svůj prospěch?
  • Jak ovlivňuje dopamin naši motivaci, pozornost a efektivitu?
  • Jak překonat ranní brain fog a jak přirozeně po ránu nastartovat mozek bez nutnosti kofeinu?
  • Jak můžete obnovit a udržet zdravou hladinu dopaminu? A jak na správný management své energie?
  • Jak být častěji v přítomném okamžiku, najít více klidu a zachovat si vnitřní svobodu?
  • Jaké konkrétní opatření a návyky můžete zavést, abyste zvýšili svou efektivitu?
  • A jaké aplikace vám ve vaší cestě mohou pomoci?

Lektoři