Začněte s PROČ

Chcete umět inspirovat ostatní? Hledáte klíč k týmové motivaci? Chcete vidět ve vaší práci větší smysl? Právě vychází kniha, která vám pomůže dát odpovědi.


Když jsem před léty viděl video Simona Sinka z konference TED, nenapadlo mě, že budu jednou psát předmluvu k jeho knize. Nyní vyšel český překlad jeho inspirativní knihy Start With Why (Začněte s PROČ) a já dostal možnost úvodní slovo knihy napsat. Rád bych se o něj s vámi podělil:

 

Předmluva

Podnikání je v českém právu vyjádřeno jako činnost prováděná za účelem dosažení zisku. Tato definice redukuje podnikatele na jakéhosi Molièrova lakomce, v jehož centru pozornosti je výhradně kumulace jmění. Škody ve vnímání podnikání napáchalo i divoké prostředí 90. let. Mnoho lidí dnes proto na podnikatele nahlíží velmi negativní optikou. A v některých případech bohužel právem.

Stále existují byznysmeni, které spojuje sobeckost, bezohlednost a nekonečná snaha si penězi ucpat svoji ego-díru – tak pojmenovávám mindrák, jenž bývá jejich hlavním zdrojem motivace, touhy po uznání a moci. A ač v jejich pomyslných dírách mizí stále větší auta, domy či jachty, jejich spokojenost s bobtnajícím kontem nevzrůstá. Naopak. Jejich černá díra se zvětšuje a oni ze spaní stále častěji rozrušeně mumlají: „Víc. Víc. Víc.“

Simonova kniha čtenáři otevírá oči. Ukazuje, že podnikat lze i jinak. Dnešní doba dává prostor nacházet v naší práci hlubší smysl. Umožňuje nám díky dostupným informacím a technologiím jednodušeji vytvářet přínos pro stále více lidí. My tak můžeme – nejsnadněji v lidské historii – měnit drobnými kroky svět k lepšímu. V podnikání tedy lze najít smysluplnou vizi, která může zisk posunout na vedlejší kolej.

Přál bych si, aby kniha Začněte s PROČ pomohla zvýšit podíl těch, kteří ve svém podnikání nacházejí smysl, nad těmi, kteří jím jen potřebují zasypávat své ego-díry. Bude-li více lidí, kteří dělají věci s PROČ na prvním místě, bude i naše země o trochu lepším místem pro život.

 

Petr Ludwig
podnikatel, autor knihy Konec prokrastinace
červenec 2013

Přednáška

 

Kniha

V knize se dozvíte:

 • Proč je tak důležité začít s PROČ.
 • Jaký je rozdíl mezi motivací a inspirací.
 • Co je důsledkem akcí na podporu prodeje.
 • Proč novinky nejsou inovace.
 • Co je zlatý kruh.
 • V čem nám pomáhá limbický systém.
 • O důležitosti vzájemné důvěry se zaměstnanci.
 • Jak dosáhnout bodu zlomu.
 • Kterými lidmi se obklopit.
 • Jak identifikovat své PROČ.
 • Jak nikdy neztratit PROČ ze zřetele.

Více informací o knize a možnost jejího nákupu naleznete zde.

 

„Najmete-li někoho jen proto, že umí dělat nějakou práci, bude pracovat pro jen kvůli vašim penězům. Ale pokud najmete lidi, kteří věří tomu, čemu věříte vy, budou pro vás pracovat s nasazením krve, potu a slz.”

Simon Sinek


Autor: Petr Ludwig LinkedIn - Petr Ludwig - GrowJOB institute


Související články

Vnímání a potěšení

Vnímání a potěšení

Paul Bloom, profesor psychologie a kognitivních věd z Yale University, ukazuje ve své přednášce co ovlivňuje naše emoční zážitky.

VIDEO: 10 tipů osobní efektivity

VIDEO: 10 tipů osobní efektivity

V přednášce se podělíme o 10 hlavních rad, jak zvýšit svoji výkonnost a zároveň si zachovat klid a celkově spokojenější život.

VIDEO: Jak bojovat s prokrastinací?

VIDEO: Jak bojovat s prokrastinací?

Prokrastinace, chorobné odkládání důležitých povinností, je častou příčinou neefektivity. Přednáška dává nástroje, jak ji každý den porážet.

Diskuze k článku


Akce: Otevřít verzi pro tisk


Začátek spolupráce

Na ukázkové konzultaci zjistíme, zda nám vzájemná spolupráce bude vyhovovat.

Mám zájem o nezávaznou konzultaci »

Citáty

„Když si člověk připustí, že nic není jisté, tak musí, podle mého názoru, také připustit, že některé věci jsou daleko více jisté než jiné.”

Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny


Facebook staňte se našimi fanoušky

Rychlý kontakt

tel.: +420 602 400 933
e-mail: info@growjob.com

BONUS-letter