Všechny články

Článek Jak na osobní restart?

Léto je období, kdy máme čas konečně vydechnout. Máme možnost nabrat nové síly a volný čas využít na Osobní restart. Je to o tom si uvědomit, kam chceme směřovat dál a co už ve svém životě nepotřebujeme. Bohužel to dost často nejde jen tak v hlavě. Osobní restart je proces, který má svůj vývoj a abychom ho ustáli, potřebujeme i nové návyky.

Autor:

Osobní restart může být na úrovni těla i mysli. Je o překonání strachu ze změny a odvaze čelit novým začátkům. Existují metody a nástroje, vyzkoušené stovkami lidí v podobné situaci, které vám s restartem mohou pomoci. Jedním z těchto nástrojů je Křečko-restart. 

 

Křečko-restart
Křeček představuje stav bezmoci, který je charakteristický nespokojeností a pocitem, že na to nemáme. Chceme-li být v životě spokojenější, je dobré se naučit křečky vyhledávat a zbavovat se jich. K tomu slouží právě zmiňovaný nástroj Křečko-restart. 

A jak ho použít?


1. Uvědom si, že máš křečka. Stav poznej a pojmenuj.
2. Odpočiň si a obnov kognitivní zdroj. Ten totiž potřebuješ k tomu, abys s ním dokázal bojovat. Zasportuj si, vypij sklenici džusu nebo si zajdi na procházku. 
3. Uvědom si, že záleží hlavně na tobě, jestli křečka porazíš. 
4. Překlop si negativní věci na pozitivní.
5. Připomeň si svoji vizi a hodnotu času.
6. Připomeň si své životní úspěchy.
7. Zmáčkni tlačítko křečko-restart. Začni znovu a lépe.
8. Připrav si to do-today.
9. Staň se hrdinou a začni pracovat na prvním úkolu.
 

V GrowJOB Institutu děláme pro váš osobní rozvoj maximum a věříme na růst bez náhody. Podívejte se na kalendář našich webinářů, workshopů a akademií zde a najděte to pravé pro vás.