Smyslem toho, co děláme, je přinášet do ČR zajímavá témata vzdělávání. Tak, jako se nám podařilo zpracovat téma prokrastinace, tak se snažíme pro české publikum přiinášet další zajímavé fenomény. Smysl v práci, kritické myšlení, firemní kulturu či zpracovávat nové studie o prodeji a komunikaci a mnoho dalších témat.
U naší práce si zakládáme na tom, aby vše bylo podložené vědeckými výzkumy a studiemi a zároveň převoditelné do každodenní praxe účastníků.
Kvalitní školení je kromě samotného školícího dne také záležitostí řádné přípravy předem. Při jeho domlouvání se ptáme na celou řadu zdánlivých detailů:
KONTEXT: Je vaše aktuální situace něčím specifická? Procházíte fúzí, máte za sebou období velkého růstu, vyměnil se ředitel? Znalost kontextu zvyšuje důvěryhodnost školitele a dopad školení.
ÚČASTNÍCI: Všechna témata umíme přizpůsobit složení účastníků. Růstové myšlení bude pro mistry ve výrobě podáváno trochu jinak, než matfyzákům.
PROPAGACE PŘEDEM: Zájem o školení lze zvýšit komunikací předem. Umíme pomoct s interní propagací tématu a zvýšením zvědavosti. Před každým školením posíláme krátký dotazník s otázkami, které v předstihu přivedou účastníka k propracování jeho očekávání.
FOLLOW-UP: Rozvoj nastartovaný školením lze podpořit následnou komunikací nebo setkáními. Měsíc po celodenním školení pomáhá 1-2h rozpracujícího bloku.
Společný čas má být strávený efektivně a užitečně a proto nevěříme v prefabrikovaná školení.
Jak to probíhá
Jakou formu může mít vzdělávání od GrowJOBu?
Přednáška40 lidí a více 45 min - 2,5 hodiny
Přednáška má za cíl inspirovat, pobavit a vzdělat. Zapojení účastníků je ve formě posluchačů, diskuze je možná po skončení přednášky.
Workshop12 - 25 účastníků 2,5 - 8 hodin
Vybrané téma je možné probrat více do hloubky, je zde prostor pro skupinovou diskuzi v průběhu celého workshopu.
Akademie15 - 25 lidí 3-5 setkání
Série kratších workshopů s časovými rozestupy. Účastníci mají možnost vstřebat informace mezi jednotlivými tématy.
Webinář5-1000 lidí obvykle 2 hodiny
Webinář lze uspořádat ve formě přednášky, workshopu i akademie.
Osobní konzultacejeden na jednoho délka obvykle 1,5 hod.
Naprosté nasměrování pozornosti na jednoho člověka v celé své individualitě a jedinečnosti, velmi individuální forma.
Mezinárodní
Školíme v různých jazycích
Čeština
Angličtina
Němčina
Španělština
Francouzština
Ruština
Slovenština
Newsletter firemního vzdělávání
Newsletter pro všechny, kteří potřebují ve firmě řešit vzdělávání - aktuální studie a trendy z oblasti rozvoje zaměstnanců, nová témata vzdělávání, nástroje a doporučení na kvalitní zdroje.
Cítíte, že máte v hlavě vzorce, které vás občas brzdí? Dokáže vás rozhodit vaše selhání, drobný neúspěch či negativní zpětná vazba? A jak dlouhodobě změnit své zajeté koleje myšlení a přepnout své vnímání z negativity do větší pozitivity?
Jak se vypořádat se situací, kdy najednou musíme vést týmy na dálku? Lze virtuálně udržet motivaci lidí a inspirovat je k tomu, aby je práce i nadále bavila a vzájemně si pomáhali?
Znáte ten pocit, kdy přesně víte, co byste měli dělat, ale stejně to neděláte? Stává se vám, že se občas nedokážete do věcí „dokopat“? Nedaří se vám dlouhodobě udržet pozitivní návyky či omezovat své zlozvyky?
Potřebujete zvýšit vlastní akceschopnost? Chcete si osvojit nové produktivní návyky? Bojujete s efektivitou práce? Jak ze svého života úspěšně vymýtit nezdravé odkládání?
Přemýšlíte nad tím, jak mít v prodeji výsledky, ale nebýt příliš tlačiví? Jak lze nechat zákazníka vidět jasněji hodnotu ve vašem řešení? Pomocí jakých metod mu řešení nenásilně prodat?
Potřebujete při práci neustále aktualizovat své znalosti a učit se nové věci? Zajímá vás, jaké studijní techniky jsou opravdu efektivní a co jsou mýty, které naše učení jen brzdí?
Co odhalily současné vědecké studie o spokojenosti? Díky jakým praktickým nástrojům lze spokojenost dlouhodobě zvyšovat? Jak se naučit nepodléhat skepsi, negativitě a rezignovanosti?
Trh práce se mění rychleji než kdy v historii. Jak se naučit v dnešní dynamické době dlouhodobě motivovat a udržet ty nejlepší lidi? Dobrý leadership je k tomu jedna z klíčových kompetencí. Ta pak vytváří důležitou konkurenční výhodu – jak pro malé týmy, tak pro velké korporace.
Máte dlouhodobě pocit stresu a nevíte, jak přesně s tím pracovat? Zajímá vás, jak uklidnit své myšlenky a reagovat na ně s odstupem a klidem? A které mindfulness metody podle vědy skutečně fungují a jak z nich vytvořit návyk, který opravdu vydrží?
Máte skvělý nápad, ale neumíte pro něj nadchnout druhé – například klienty, kolegy či šéfa? Stává se vám, že často neudržíte pozornost svého publika? Cítíte občas u prezentování stres či nervozitu, která vás brzdí? A jak své myšlenky prezentovat jednoduše a přehledně tak, aby jim každý rozuměl?
Jak sdělit informace, aby byly správně pochopeny? Co je v komunikaci zásadní? Jak zvládat konfliktní situace? Jak řešit konflikt konstruktivně nikoli destruktivně?
Čekají vás náročná vyjednávání v nadcházející době? Chcete na trénovat své vyjednávání v připravených modelovkách? Chcete nabrousit svou “vyjednávací sekeru” o nové techniky?
Trápí vás, že neumíte říkat ne? Máte obavy, že když nesplníte něčí požadavek, že vás daný člověk přestane mít rád? Vše radši odsouhlasíte, abyste měli klid, ale následně si to vyčítáte? Snažíte se vždy vyhovět okolí, místo toho, abyste brali ohled na své potřeby?
Dáváte zpětnou vazbu, která se nesetkává s účinkem? Máte problém říkat druhým věci, které vám vadí? Zajímá vás, jak si efektivně „vyříkat věci“ na pracovišti i doma? A když jste na druhé straně, berete si někdy zpětnou vazbu až příliš osobně? Dokáže vás kritika ze strany šéfa, kolegů či dokonce přátel rozhodit či paralyzovat?
Kdo by neobdivoval vrcholné umělce a jejich mistrovská díla? Nebo spíš vzdáváte hold úspěšným podnikatelům, kterým se podařilo elegantně vyřešit nějaký zapeklitý problém, a nakonec celou prekérní situaci otočit v něco pozitivního?
Jak si udělat větší pořádek v hlavě za pomoci myšlenkových map? Jak dát své myšlenky správně na papír a díky tomu si je lépe uspořádat? Jaké technologie můžeme k tvorbě myšlenkových map používat? A jak vizualizace využít pro lepší plánování priorit a úkolů?
Jste často zahlceni přílišným množstvím úkolů? Je pro vás obtížné stanovovat priority? Máte více úkolů než času na jejich splnění? Máte často stres a pocit, že vám „vše hoří“?
Chcete znovu posílit ochablé „networkingové svaly“ po období sociálního distancu? Efektivněji využít čas strávený na networkingu? Zajímají vás tipy, jak s lidmi navázat vztah a jak lépe zaujmout, když mluvíte o tom, co děláte?
Často pochybujete o svých kompetencích či dosažených výsledcích? Máte na své pracovní pozici pocit nepatřičnosti či nedostatečnosti? Dokážete občas sami sebe „rozebrat na součástky“?
Jak se nenechat tolik rozhodit svými emocemi? Jak naopak umět emoce využívat pro lepší vztahy, rozhodování či motivaci? A jak získat více emoční vyrovnanosti a díky tomu celkovou vyšší spokojenost?
Práce v jedné domácnosti vedle partnera a dětí se pro mnohé stává významným stresorem. Zvládání emocí je však základní podmínkou dobrého pracovního výkonu. Jak vytvořit dobré rodinné zázemí, abychom byli pracovně efektivní a emočně vyrovnaní?
Potřebujete se zorientovat v zásadách partnerské komunikace v náročné době karantény i mimo ni? Vybudujte dostatečně pevné základy pro váš vztah tak, aby ho hádky nerozhodily. A když rozepře přijdou, naučte se pohádat se dobře.
Máte ve firmě spoustu talentovaných lidí – juniorních i seniorních – ale nevíte jak jejich potenciál využít? Mají zkušenosti, které by mohli sdílet, ale chybí systém, který by jim v tom pomohl? Víte, že mentoring je nedílnou součástí růstu firmy i jednotlivce, ale tápete, jak ho nastavit a využít?
Co ví aktuální věda o důležitosti smyslu v práci? Jak v době plné nejistot posilovat vnitřní smysl a zvyšovat tak svou výkonnost? Jak smysl dlouhodobě kultivovat, nebo jak si jej opět zvědomit?
Znáte ten pocit, kdy přesně víte, co byste měli dělat, ale stejně to neděláte? Stává se vám, že se občas nedokážete do věcí „dokopat“? Nedaří se vám dlouhodobě udržet pozitivní návyky či omezovat své zlozvyky?
Jste často zahlceni přílišným množstvím úkolů? Je pro vás obtížné stanovovat priority? Máte více úkolů
než času na jejich splnění? Máte často stres a pocit, že vám „vše hoří“?
Jste po ránu občas doslova rozbití a máte málo energie? Potřebujete často k nastartování mysli kofein?
Anebo máte problém večer s usínáním či se v noci probouzíte?